Medvídková třída - paní učitelky: Káťa Procházková a Petra Lehká

ADVENT

·                  28. 12. vánoční jarmark v zámku

·                  29. 11. pátek od  17 hodin - rozsvícení vánočního stromečku na Černínském náměstí v Kosmonosích

·                  3. 12. úterý dopoledne ve školce - zkoušení našeho programu na vánoční vystoupení společně s dětmi z ostatních tříd

·                  4. 12. středa  - divadlo v MŠ - Čert a Káča

·                  5. 12. čtvrtek - mikulášská nadílka u nás ve třídě - děti se mohou obléct jako andílci nebo čertíci

·                  6. 12. pátek - VYSTOUPENÍ  DĚTÍ od 16:45 NA ČERNÍNSKÉM NÁMĚSTÍ u zámku - prosíme děti obléct slavnostně do kabátků nebo kožíšků, na ruce prstové rukavice - děti budou hrát na oříšky nebo ozvučná dřívka.

·                  Výzdoba třídy vánočně, čertovsky, zpívání zimních, vánočních písniček a koled.

17. 12. úterý - dopolední vánoční nadílka ve třídě

18. 12. středa  od 15 hod. ve třídě krátké VÁNOČNÍ představení - děti předvedou tradiční "andílkový balet". Prosíme děti obléct do bílého oblečení.

DÍLNIČKA

·                  vyrobíme andílka z polínka - přineste si kladívko a delší hřebík

·                  na "balonky přání" přivážeme malinký dopis

·                  v 15:35  se přesuneme na zahradu za pavilon D, kde pustíme "balonky přání" do nebes (občas se přání i plní)

20. 12. pátek dopoledne je naše medvídková třída pozvána podívat se na vánoční kapříky.

Moc se těšíme!!!

Děkujeme mamince Adélky!!!

Vánoční prázdniny 23.12. - 3. 1. 2020

Děkujeme rodičům za dosavadní pomoc, vstřícnost a pochopení.

................................. PŘEJEME VŠEM KRÁSNÝ ADVENTNÍ ČAS................................

NA CO SE TĚŠÍME:

středa 6. 11. DIVADLO V MŠ - POHÁDKA O PÍSNIČCE

pátek   8.11. DĚTSKÁ NOTA - pěvecký soubor Paprsek zpívá a hraje pro starší děti

pondělí 11. 11. ZOUBKOVÁ VÍLA v naší třídě - instruktáž: Jak se správně starat o zoubky, aby je dětičky měly jako perličky!!!

úterý 19.11. -  dopolední výlet do Leteckého muzea Metoděje Vlacha na letiště v MB

úterý 26. 11. od 15:15 hod. MEDVÍDKOVÁ SLAVNOST pro rodiče - ukázka, jak si děti hrály, cvičily a zpívaly od září do listopadu, poté bude následovat malá dílnička pro děti a rodiče. Podrobnosti v šatně třídy!!!

Na všechny akce děti potřebují mít MEDVÍDKOVÁ TRIKA v košíku v šatně. Děkujeme!

LISTOPAD

31.10. - 1.11. Dýničky - dlabání, písnička a pohybová hra BUBÁCI A STRAŠIDLA, vyrábění houbiček - malování, listy a pohybová hra LISTONOŠKA STONOŽKA, vyrábíme stonožku z listí - navlékání listů na drátek. Hrajeme si na draky a mraky.

4. -  8.11. Zpíváme si pro radost - hra na orffovy dětské hudební nástroje, zpíváme v doprovodu kláves a houslí, hra na bubínky a na kyblíky, na ozvučná dřívka.

11.11. - 15.11. Chráníme si své zdraví - cvičíme, zdravě jíme, čistíme si zoubky, ilustrace a fotografie v dětské encyklopedii.

18.11. - 22.11. Povídáme si o různých profesích a řemeslech.  Řemesla v písničkách a v básničkách.

Dbáme na správnou výslovnost, správné držení tužky, štětce, uvolňování ruky při kreslení, malování.

Hrajeme si na školu.

25.11. -  29.11. Zvířátka z lesa -  písničky,  básničky, pohádky

JAK ČARUJE PODZIM

ZVÍŘÁTKA V LESE nebo v parku, stromy, atmosféra lesa, hlasy přírody, podzimní barvy, přírodniny, houby.

Tvoření z přírodnin.

Poznávání stromů, keřů a jejich plodů.

HUDEBNĚ POHYBOVÉ ČINNOSTI - říkadla a písničky

Modelování, vytrhávání z papíru, lepení, stříhání.

CO VIDÍ DRAK Z VÝŠKY

DRAKU, TY JSI VÁŽNĚ DRAK?

HUDRY, HUDRY, JE TO TAK!

Básničky a písničky o drakovi.

bližší info v šatně

7.- 8.10. SBĚR PAPÍRU

8.10. DIVADLO V MŠ

17.10. KLOBOUKOVÝ BÁL - INFO V ŠATNĚ

23.10. DIVADLO V MŠ

DRAKIÁDA

29.10.-30.10. PODZIMNÍ PRÁZDNINY

Září

DO ŠKOLIČKY BEZ SLZIČKY

- objevujeme svět kolem nás - seznámíme se s novými kamarády, probíhá adaptace nových dětí v novém prostředí, zpíváme si veselé písničky, říkadla, vytváříme si společná pravidla - v tom napomáhá náš MEDVÍDEK s barevnými tlapkami.

"HRAJEME SI, CVIČÍME, ZPÍVÁME A TANČÍME, MALUJEME, KRESLÍME - UČÍME SE MÍT SE RÁDI, JSME MEDVÍDCI - KAMARÁDI"

Děti mají velký prostor ve třídě i v herně pro objevování, v tom jim pomáhají hrací koutky:

• medvídkový koberec -  tady si povídáme, vyprávíme medvídkům, tancujeme a zpíváme si společně
  • legový stoleček - stavíme stavby z lega a dupla
  • molitanová stavebnice
  • kuchyňka a obchůdek, kočárky
  • knihovna a knihy na prohlížení
  • velký stůl pro předškoláky - uvolňování ruky, správné držení pastelky
  • autodráhy, dřevěné kostky, autíčka a hrací koberec
  • divadýlko, maňásci a loutky
  • domeček pro panenky
  • různé stavebnice, modelovací hmota, korálky, stolní hry
  • spoustu pomůcek na cvičení

SVOJE HRAČKY NEPOTŘEBUJÍ, PLYŠOVÉ MEDVÍDKY A JINÉ PLYŠÁKY MÁME!!! (krásně heboučké a čisťounké)

Děti se postupně seznámí se všemi prostory naší velké školky, podíváme se do ostatních tříd, do ředitelny, do výborné kuchyně,  určitě si najdou oblíbené hry na zahrádce.

Těšíme se na spolupráci s rodiči, INFO SCHŮZKA SE KONÁ:

v ÚTERÝ 10. 9. v 15:00 hod. v naší třídě.

Učitelky:     KÁŤA A PÉŤA